Menu

Velkommen

Her vil vi du vil kunne finde de seneste nyheder fra Team Viborg og holde dig orienteret om dit og andre Team Viborg hold.

For alle Team Viborgs hold kan du finde stillinger og resultater for dit hold ved at klikke i
topmenuer "Resultater og stillinger".

Du er velkommen til at fremsende indlæg og fotos for de enkelte hold.
HUSK at det er vigtigt at du får de fotograferedes accept på at fotos må offentliggøres på hjemmesiden.


Indlæg kan sendes til webredaktøren.

Læs Liseborg News

Kontaktpersoner Team Viborg og SIK

Kontingentsatser

 

  

Kommende Team Viborg kampe
Februar 2018
23.
fredag
19.00
KoldingQ (DM)
Kvinder
U18
DBU Jylland Pokal U18 Piger/11 (2000-01) • Pulje 1
BGI kunstgræsbane
Team Viborg (DM)
BGI kunstgræsbane
24.
lørdag
13.55
TV-ES-BT/SVIF (1)
Kvinder
U16
U16 Piger / Futsal JM/FM • U16 Piger
Skals Hallen
TV-ES-BT/SVIF (2)
Skals Hallen
24.
lørdag
14.20
Mejrup GU
Kvinder
U14
U14 Piger / Futsal JM • U14 Piger
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
Team Viborg/NUGF
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
24.
lørdag
15.10
Fortuna Hjørring (2)
Kvinder
U16
U16 Piger / Futsal JM/FM • U16 Piger
Skals Hallen
TV-ES-BT/SVIF (1)
Skals Hallen
24.
lørdag
15.35
TV-ES-BT/SVIF (2)
Kvinder
U16
U16 Piger / Futsal JM/FM • U16 Piger
Skals Hallen
Silkeborg IF Q
Skals Hallen
24.
lørdag
16.00
Team Viborg/NUGF
Kvinder
U14
U14 Piger / Futsal JM • U14 Piger
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
Aalborg KFUM
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
24.
lørdag
16.25
Fortuna Hjørring (1)
Kvinder
U16
U16 Piger / Futsal JM/FM • U16 Piger
Skals Hallen
TV-ES-BT/SVIF (1)
Skals Hallen
24.
lørdag
16.50
TV-ES-BT/SVIF (2)
Kvinder
U16
U16 Piger / Futsal JM/FM • U16 Piger
Skals Hallen
Fortuna Hjørring (2)
Skals Hallen
24.
lørdag
17.40
IK Rosendal
Kvinder
U16
U16 Piger / Futsal JM/FM • U16 Piger
Skals Hallen
TV-ES-BT/SVIF (1)
Skals Hallen
24.
lørdag
17.40
Team Viborg/NUGF
Kvinder
U14
U14 Piger / Futsal JM • U14 Piger
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
Silkeborg IF Q
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
24.
lørdag
18.05
Fortuna Hjørring (1)
Kvinder
U16
U16 Piger / Futsal JM/FM • U16 Piger
Skals Hallen
TV-ES-BT/SVIF (2)
Skals Hallen
25.
søndag
09.00
TV-ES-BT/SVIF (2)
Kvinder
U16
U16 Piger / Futsal JM/FM • U16 Piger
Skals Hallen
IK Rosendal
Skals Hallen
25.
søndag
09.00
IF Lyseng
Kvinder
U14
U14 Piger / Futsal JM • U14 Piger
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
Team Viborg/NUGF
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
25.
søndag
09.50
TV-ES-BT/SVIF (1)
Kvinder
U16
U16 Piger / Futsal JM/FM • U16 Piger
Skals Hallen
Silkeborg IF Q
Skals Hallen
25.
søndag
10.15
Team Viborg/NUGF
Kvinder
U14
U14 Piger / Futsal JM • U14 Piger
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
AaB (2)
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
25.
søndag
10.20
Team Viborg (2)
Kvinder
U7
U7 Piger (11) INDE • Pulje 302
Hald Ege Hallen
Team Viborg (3)
Hald Ege Hallen
25.
søndag
10.28
Team Viborg (1)
Kvinder
U7
U7 Piger (11) INDE • Pulje 302
Hald Ege Hallen
Ulbjerg IF
Hald Ege Hallen
25.
søndag
10.36
Team Viborg (3)
Kvinder
U7
U7 Piger (11) INDE • Pulje 302
Hald Ege Hallen
Ravnsbjerg IF
Hald Ege Hallen
25.
søndag
10.40
TV-ES-BT/SVIF (2)
Kvinder
U16
U16 Piger / Futsal JM/FM • U16 Piger
Skals Hallen
SFF2015
Skals Hallen
25.
søndag
10.44
Ulbjerg IF
Kvinder
U7
U7 Piger (11) INDE • Pulje 302
Hald Ege Hallen
Team Viborg (2)
Hald Ege Hallen
25.
søndag
10.52
Ravnsbjerg IF
Kvinder
U7
U7 Piger (11) INDE • Pulje 302
Hald Ege Hallen
Team Viborg (1)
Hald Ege Hallen
25.
søndag
11.00
Team Viborg (3)
Kvinder
U7
U7 Piger (11) INDE • Pulje 302
Hald Ege Hallen
Ulbjerg IF
Hald Ege Hallen
25.
søndag
11.08
Ravnsbjerg IF
Kvinder
U7
U7 Piger (11) INDE • Pulje 302
Hald Ege Hallen
Team Viborg (2)
Hald Ege Hallen
25.
søndag
11.16
Team Viborg (1)
Kvinder
U7
U7 Piger (11) INDE • Pulje 302
Hald Ege Hallen
Team Viborg (3)
Hald Ege Hallen
25.
søndag
11.20
Overlund GF (1)
Kvinder
U10
U10 Piger (08) INDE • Pulje 222
Overlund Hallen (inde)
Team Viborg (1)
Overlund Hallen (inde)
25.
søndag
11.30
SFF2015
Kvinder
U16
U16 Piger / Futsal JM/FM • U16 Piger
Skals Hallen
TV-ES-BT/SVIF (1)
Skals Hallen
25.
søndag
11.30
Team Viborg (2)
Kvinder
U10
U10 Piger (08) INDE • Pulje 222
Overlund Hallen (inde)
Kjellerup IF
Overlund Hallen (inde)
25.
søndag
11.32
Team Viborg (2)
Kvinder
U7
U7 Piger (11) INDE • Pulje 302
Hald Ege Hallen
Team Viborg (1)
Hald Ege Hallen
25.
søndag
11.55
AaB (1)
Kvinder
U14
U14 Piger / Futsal JM • U14 Piger
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
Team Viborg/NUGF
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
25.
søndag
12.00
Kjellerup IF
Kvinder
U10
U10 Piger (08) INDE • Pulje 222
Overlund Hallen (inde)
Team Viborg (1)
Overlund Hallen (inde)
25.
søndag
12.10
Team Viborg (2)
Kvinder
U10
U10 Piger (08) INDE • Pulje 222
Overlund Hallen (inde)
BT/SVIF
Overlund Hallen (inde)
25.
søndag
12.10
Ravnsbjerg IF
Kvinder
U8
U8 Piger (10) INDE • Pulje 282
Hald Ege Hallen
Team Viborg
Hald Ege Hallen
25.
søndag
12.20
Team Viborg (1)
Kvinder
U9
U9 Piger (09) INDE • Pulje 253
Liseborg Centret
Team Viborg (2)
Liseborg Centret
25.
søndag
12.30
Alhedens IF
Kvinder
U8
U8 Piger (10) INDE • Pulje 282
Hald Ege Hallen
Team Viborg
Hald Ege Hallen
25.
søndag
12.40
Team Viborg (1)
Kvinder
U10
U10 Piger (08) INDE • Pulje 222
Overlund Hallen (inde)
BT/SVIF
Overlund Hallen (inde)
25.
søndag
12.40
Team Viborg (2)
Kvinder
U9
U9 Piger (09) INDE • Pulje 253
Liseborg Centret
Overlund GF
Liseborg Centret
25.
søndag
12.50
Overlund GF (2)
Kvinder
U10
U10 Piger (08) INDE • Pulje 222
Overlund Hallen (inde)
Team Viborg (2)
Overlund Hallen (inde)
25.
søndag
12.50
BMK (2)
Kvinder
U9
U9 Piger (09) INDE • Pulje 253
Liseborg Centret
Team Viborg (1)
Liseborg Centret
25.
søndag
13.10
Team Viborg (2)
Kvinder
U9
U9 Piger (09) INDE • Pulje 253
Liseborg Centret
BMK (2)
Liseborg Centret
25.
søndag
13.20
Team Viborg (1)
Kvinder
U10
U10 Piger (08) INDE • Pulje 222
Overlund Hallen (inde)
Overlund GF (2)
Overlund Hallen (inde)
25.
søndag
13.20
Overlund GF
Kvinder
U9
U9 Piger (09) INDE • Pulje 253
Liseborg Centret
Team Viborg (1)
Liseborg Centret
25.
søndag
13.30
BMK
Kvinder
U10
U10 Piger (08) INDE • Pulje 222
Overlund Hallen (inde)
Team Viborg (2)
Overlund Hallen (inde)
25.
søndag
13.30
BMK (1)
Kvinder
U9
U9 Piger (09) INDE • Pulje 253
Liseborg Centret
Team Viborg (2)
Liseborg Centret
25.
søndag
13.50
Team Viborg (1)
Kvinder
U9
U9 Piger (09) INDE • Pulje 253
Liseborg Centret
BMK (1)
Liseborg Centret
25.
søndag
14.10
Team Viborg
Kvinder
U12
U12 Piger B (06) INDE • Pulje 163
Liseborg Centret
NUGF Viborg
Liseborg Centret
25.
søndag
14.15
Team Viborg
Kvinder
Senior
Kvinde Serie 1 / Træningskamp • Privat
Kunstgræs Liseborg
Silkeborg KFUM
Kunstgræs Liseborg
25.
søndag
14.40
BT/SVIF (3)
Kvinder
U12
U12 Piger B (06) INDE • Pulje 163
Liseborg Centret
Team Viborg
Liseborg Centret
25.
søndag
15.10
Team Viborg
Kvinder
U12
U12 Piger B (06) INDE • Pulje 163
Liseborg Centret
BMK
Liseborg Centret
25.
søndag
15.30
Kjellerup IF
Kvinder
U12
U12 Piger B (06) INDE • Pulje 163
Liseborg Centret
Team Viborg
Liseborg Centret

Nyheder DBU Jylland

RSS FEED